Fitness Nedir?
Fitness Nedir?
25 MAY
Fitness Nedir?

Fitness Faydaları Nelerdir?

Düzenli olarak yaptığınız fitness antrenmanları, sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisidir. Fiziksel olarak aktif olmak, mental sağlığınızı iyileştirirken kilonuzu yönetmenize de yardımcı olabilir.

Hastalık riskinin azalmasına katkıda bulunurken, kemik ve kasların güçlenmesine destek verebilir[2]. İşte fitness antrenmanlarının faydaları:

  • Anında Faydalar: Fitness antrenmanlarının mental sağlığa katkıları, orta veya daha fazla güçlü olan bir aktivite seansından hemen sonra gerçekleşir[3]. 6 ila 8 yaş arasındaki çocuklarda odaklanmayı kolaylaştırırken yetişkinlerin kaygı durumlarını azaltabilir.

  • Kilo Yönetimi: Fitnessın tek başına bir antrenman olmadığını yazımızın başında belirtmiştik. Fitnessı bir yaşam tarzı haline getirdiğinizde sağlıklı beslenmenin ve antrenmanların getirdiği en büyük faydalardan birisi, kilo yönetimidir.

  • Kalp Sağlığının Güçlenmesine Destek: Haftada en az 150 dakika orta düzeyde fiziksel aktivite, kalp sağlığının güçlenmesine destek verebilir. Düzenli fiziksel aktivite ile kan basıncı düşerken kolesterol seviyeleri iyileşebilir[3].

  • Tip 2 Diyabet Riskine Karşı Yardımcı: Düzenli fiziksel aktivite, tip 2 diyabet ve metabolik sendrom gelişme riskini azaltabilir[4].

  • Güçlü Kemik ve Kaslar: Yaş aldıkça kemiklerin, eklemlerin ve kasların korunması daha da önemli hale gelir. Kemikleri, eklemleri ve kasları sağlıklı tutmak, günlük aktiviteleri yapmaya ve fiziksel olarak aktif olmaya destek verir. Ağırlık kaldırmak gibi kas güçlendirici aktiviteler, kas kütlenizi ve gücünüzü artırmanıza ve korumanıza yardımcı olabilir. Bu, yaşlanmayla birlikte azalan kas kütlesi ve kaslarda güçsüzlük yaşayan kişiler için de önemlidir. Kas güçlendirme aktivitelerinin bir parçası olarak kaldırdığınız ağırlık miktarını ve tekrar sayısını yavaşça artırmak, yaşınız ne olursa olsun size fayda sağlayacaktır.Ana Sayfa - # Fitness Nedir? # Score Fitness Club - İletişim

Yorumlar (0)

X
Whatsapp Destek.
Bize Whatsapp tan yazabilirsiniz